Hokin mitalisijoitukset Mestiksessä:
2007 – Kultaa
2008 – Hopeaa
2009 – Pronssia
2015 – Pronssia
Miska Humaloja aloitti jääkiekon harrastamisen Pyhäjärvellä 5-6-vuotiaana vielä ulkojäiden aikaan. Pohdissa Miska pelasi läpi kaikki juniori-ikäluokat aina B- ja A-nuorten kautta edustusjoukkue Amppareihin saakka.
Keväällä 2010 Miska kirjoitti ylioppilaaksi Pyhäjärven lukiosta, jossa hän luonnollisesti kuului myös Harrasteakatemian jääkiekkoryhmään. Lukion jälkeen tuli aika etsiä uusia haasteita ja armeijan sekä jatko-opiskelupaikan viitoittamana suunnaksi valikoitui Kajaani ja Kajaanin Hokki.
Miska on edelleenkin hyvin tuttu näky Pyhäjärvellä, aina kun miehellä vain on vapaa-aikaa vierailla kotipitäjässään. Onpa Miska nähty jääkiekon saralla myös hieman erilaisimmissakin rooleissa tällä kaudella, kun hän loukkaantumisesta toipuessaan toimi Amppareiden huoltajana sarjapelissä Pyhäjoella, kuten myös vapaapäivänään Willisikojen huoltojoukoissa Kajaanin harrastekiekkoturnauksessa. Mitalijuhlat ovat hienolle ihmiselle hieno kauden päätös.
PYHÄJÄRVEN POHTI ONNITTELEE!
Miska Pohdin paidassa hyväntekeväisyysottelussa keväällä 2011.
Tuuletellen ansaitulle kesälomalle ja pienen lepotauon jälkeen treenaamaan kohti uutta kautta.